BiH remizirala sa Bjelorusijom, šanse za prolaz minimalne

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je neriješeno sa Bjelorusijom (22:22), i tako najvjerovatnije ostala bez plasmana na Evropsko prvenstvo.

Rukometaši BiH su bolje ušli u meč i poveli sa 2:0. Bjelorusi su u 10. minutu prvui put poveli (5:4), da bi izabranici Dragana Markovića preokrenuli rezultat i na odmori otišli sa prednošću 14:12.

Drugo poluvrijeme donijelo je dosta neizvjesnosti, a domaći rukometaši u posljednjih šest minuta ulaze sa prednošu (21:20). Međutim, Bjelorusi tada postižu dva gola, da i u posljednja dva minuta ulaze sa golom prednosti (22:21). Konačan rezulta postavio je Perić golom sa sedam metara.

Selekcija BiH i Bjelorusija sada imaju po četiri boda, s tim da bh. rukometaši u posljednjem kolu gostuju u Danskoj, a Bjelorusi dočekuju Litvaniju.