Borac slavio u Ugljeviku

UGLJEVIK- Košarkaši Borca zabilježili su izuzetno važnu pobjedu u borbi za doigravanje za šampiona Republike Srpske savladavši u Ugljeviku, u okviru 17. kola, tim Rudara rezultatom 92:99. Pobjedom nad izabranicima nekadašnjeg košarkaša Borac Nektara Milorada Jovičića “crveno-plavi” su napravili odličnu uvertiru pred, slobodno se može reći, jednu od ključnih utakmica u bici za plej-of – derbi sa ekipom Sutjeske sljedećeg vikenda u dvorani Borik.
U prilog Karalićevim izabranicima ide i poraz Fočaka u ovom kolu od lidera, bijeljinskog Radnika, i to na domaćem parketu rezultatom 62:63. Shodno tome, Borčevi košarkaši sada imaju učinak od 9 pobjeda i 5 poraza uz utakmicu manje i nalaze se na četvrtom mjestu, a Sutjeska 9 pobjeda i 6 poraza, pa bi u slučaju da savladaju Fočake, igrači Borca “odškrinuli” vrata polufinala plej-ofa.

Susret Rudara i Borca, kao što i sam rezultat pokazuje, nisu okarakterisale jake odbrane. Već nakon prvih dvadeset minuta i jedan i drugi tim prešli su kotu 50 kada su u pitanju postignuti poeni, pa se na petnaestominutni odmor otišlo pri rezultatu 51:57. U preostalih dvadeset minuta gostujući košarkaši zadržali su prednost stečenu nakon prva dva kvartala i sasvim zasluženo stigli do devete pobjede u šampionatu, koja im, kako već rekosmo, pruža veliku šansu da već u narednom kolu naprave ogroman korak ka plej-ofu.