Drina bolja od Olimpika

Fudbaleri Drine savladali su u Zvorniku Olimpik rezultatom 3:0 u utakmici 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Domaće je u prednost doveo Filipović u 27. minutu, da bi na na 2:0 povisio Ilić u 45. Konačnih 3:0 postavio je Nedeljković u 57. minutu utakmice.

Drina nakon ovog kola ima 25 bodova, četiri više od Mladosti koja se nalazi u zoni isapadanja u niži rang.

S druge strane, Olimpik je zadržao petu poziciju sa 42 boda, i na tom mjestu će ostati ukoliko Borac večeras ne savlada Vitez.

Slavija je poražena na gostovanju u Travniku sa 2:0. Dvostruki strijelac za domaće bio je Duduć, koji je sa po jednim golom u oba poluvremena donio jako važne bodove svojoj ekipi u borbi za opstanak u elitnom rangu bh. fudbala.

U preostalim utakmicama odigranim u istom terminu Sarajevo je na svom terenu ostvarilo pobjedu minimalnim rezultatom protiv Zrinjskog, Čelik je na “Bilinom polju” sa 5:2 bio bolji od Širokog Brijega, dok je Željezničar sa 3:0 savladao Velež u Mostaru. Zvijezda i Sloboda odigrali su u Gradačcu bez golova (0:0).

Sarajevo nakon ovog kola ima 56 bodova i sa jednim bodom više u odnosu na Željezničar drži lidersku poziciju, dok je Široki Brijeg sa 52 boda na trećem mjestu.

U posljednjem meču današnjeg programa Borac od 20 časova dočekuje Vitez, dok će posljednju utakmicu kola sutra odigrati Mladost iz Velike Obarske i Radnik.