Igokea savladala Cibonu u Zagrebu (VIDEO)

Košarkaši Igokee savladali su Cibonu, u Zagrebu, rezultatom 81:78, u 24. kolu ABA lige.

Tim iz Aleksandrovca je tako stigao do osme ovosezonske pobjede, dok je Ciboni ovo bio 16. poraz.

Igokea je dobro ušla u meč, povela sa 10:5, da bi domaći košarkaši u nastavku zaigrali bolje te u devetom minutu imali i +6 (22:16). Međutim, kraj prvih 10 minuta je ipak pripao timu Željka Lukajića koji u drugu četvrtinu ulazi sa minimalnom prednošću (24:23).

Nastavak utakmice donio je dosta izjednačenu situaciju na terenu, gdje su se obje ekipe smjenjivale u vođstvu, ali je aktuelni šampion na poluvrijeme ipak otišao sa vođstvom (44:38).

Košarkaši Igokee pokušavali su stići prednost Zagrepčana tokom treće četvrtine i na kraju dolaze do prednosti (63:62).

Aleksandrovčani posljednju dionicu dobijaju sa 18:16 za četvrtu pobjedu u nizu.

Igokeu je do pobjede predvodio Brejdi Heslip sa 23 postignuta poena, dok je u poraženoj ekipi najefikasniji bio Ante Žižić sa 19 poena.

U narednom kolu Igokea dočekuje Crvenu Zvezdu, dok Cibona gostuje u Skoplju kod MZT-a.