Katar i Francuska za titulu prvaka svijeta

Reprezentacije Francuske i Katara sastaće se danas od 17 časova i 15 minuta u finalu Svjetskog prvenstva u rukometu.

Francuska je u polufinalu slavila protiv Španije rezultatom 26:22, dok je domaćin takmičenja finale izborio pobjedom nad selekcijom Poljske sa 31:29.

Rukometaši Francuske su favoriti u finalu, četiri puta su bili šampioni svijeta. Međutim, sekekcija domaćina igra sjajno na šampionatu, čemu u prilog ide i činjenica da su u polufinalu slavili protiv svjetskih vicešampiona iz 2007. godine, tako da možemo očekivati sjajnu utakmicu u finalu.

Finale Svjetskog prvenstva je na rasporedu danas od 17 časova i 15 minuta, dok je susret za treće mjesto između Poljske i Španije na rasporedu od 14.30.