KMF Ugljevik pobijedio u Derventi, Slaviji bodovi nade protiv Jošavke

Utakmicama 7. kola nastavljeno je takmičenje u prvoj ligi Republike Srpske u futsalu. Derbi je odigran u Derventi, gdje je vodeći Ugljevik pobijedio neugodnu Derventu i tako napravio još jedan suguran korak ka Premijer ligi BiH.
Utakmica između Dervente i Ugljevika je bila više nego zanimljiva do posljednjih sekundi. Nakon početnog ispitivanja snaga i promašenih nekoliko šansi s obe strane, Derventa dolazi preko Pivaša u vodstvo sredinom prvog poluvremena. Nedugo zatim kapiten gostiju Lazić majstorskim golom izjednačava rezultat , koji se nije mijenjao do kraja poluvremena. U drugom dijelu domaći igrači ne uspijevaju držati tempo igre koji su imali u prvom poluvremenu, pa je gostujuća ekipa preuzela inicijativu. Tek sredinom poluvremena ekipa iz Ugljevika povisuje rezultat , a kad su dali svoj treći gol šest minuta prije kraja, domaćin je krenuo sa rizičnom igrom, odnosno s golmanom u protivničkom polju. Ugljevičani povisuju na 1:4, da bi nakon tog gola domaćin u jednoj minuti postigao dva i smanjio rezultat na 3:4. Veoma uzbudljiva su bila ta tri posljednja minuta koje su ostale, a obe ekipe su promašile po nekoliko izglednih prilika, te konačan rezultat postavlja Marinković s zvukom sirene, za zasluženu pobjedu ekipe iz Ugljevika.
U Nedjelju je odigrana još jedna utakmica. KMF Slavija iz Istočnog Sarajeva je osvojila bitne bodove za opstanak. U gostima su savladali Jošavku, a viđena je prava goleada. Postignuto je čak 20 golova, a uspješnija je bila ekipa Slavije koja je slavila sa 11-9.