Milan ponovo razočarao

MILANO – Fudbaleri Milana nastavili su sa lošim rezultatima ove sezone, pošto su danas na San Siru izgubili od Atalante sa 1:0 (1:0) u 19. kolu italijanske Serije A.

Izabranici trenera Filipa Inzagija ni četvrti put u nizu nisu uspjeli da ostvare pobjedu, čime su značajno umanjili šanse za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Strijelac jedinog gola za važnu pobjedu u borbi za opstanak postigao je argentinski napadač Herman Denis u 33. minutu.

Sampdorija se ponovo nalazi na pobjedničkom kolosjeku, nakon što je slavila u Parmi golovima Gonzala Bergesija i Roberta Sorijana.

Ekipa srpskog stručnjaka Siniše Mihajlovića trijumfom se popela na diobu trećeg mjesta sa Napolijem i 10 bodova manje od vodećeg Juventusa.

Do boda u posljednjim minutima došli su Đenova i Kaljari protiv Sasuola, odnosno Udinezea, i to iz penala.

Fiorentina je takođe u finišu postigla gol preko Kume Babakara, ali za pobjedu u gostima u Veroni (2:1), kao i Torino preko posljednjeg pojačanja Maksija Lopeza protiv Ćezene (3:2).

Rezultati i strijelci:

• Milan – Atalanta 0:1 (Denis 33)
  • Ćezena – Torino 2:3 (Brienca 43. i 85. oba iz penala – Benasi 20, Kvaljarela 22, Maksi 88)
  • Kjevo – Fiorentina 1:2 (Pelisije 72. – Rodrigez 35, Babakar 90)
  • Đenova – Sasuolo 3:3 (Falke 25, Fetfacidis 53, 90. penal – Berardi 19. penal, 69, Misiroli 50)
  • Parma – Sampdorija 0:2 (Bergesio 54, Sorijano 70)
  • Udineze – Kaljari 2:2 (Alan 55, Tero 56. – Zzoao 39, Avelar 90. penal)
  • Lacio – Napoli 0:1 (Iguain 18)