OKK Rudar: Peta pobjeda u nizu seniora

Rudar 2015 – Zvornik Basket 89:88 (24:23, 20:26,25:21, 20:18)

U utakmici 12. kola Druge lige RS – grupa centar Rudar 2015 je pobjedio mladu ekipu Zvornik Basketa iz Zvornika rezultatom 89:88.

Gosti su većim dijelom utakmice imali prednost i bili bolji rival na terenu.

Na poluvremenu su vodili sa 5 poena razlike, u jednom trenutku u 3. četvrtini su imali 10 poena prednosti, a u zadnju četvrtinu su ušli sa poenom prednosti.

Ipak, zahvaljujući iskustvu naših igrača i sreći Rudar 2015 je u dramatičnoj završnici uspio da dođe do pobjede iako je Zvornik Basket imao šut za pobjedu.

Najbolji u redovima Rudara 2015 su bili najiskusniji Stevanović sa 33 poena (šut za dva poena 11-11, sl. bacanja 5-5), Todorović sa 15 poena i 5 osvojenih lopti, Tomić sa 14 poena i 3 asistenicje i Lazić sa 12 poena (5 skokova i 6 osvojenih lopti).

Veliku pomoć su imali od mladih igrača koji su borbenosću i zalaganjem deli veliki doprinos pobjedi. Rudar 2015: Lazić G., Vidojević, Cvjetković 6p 5 ol, Marković 4p 7sk 4ol, Jović, Todorović 15p 5ol, Despotović 3p, Tomić 14p 3as, Lazić A. 12p 5sk 6ol, Nikolić, Stevanović 33p i Gavrić 2p.

Izvor: RadioUgljevik