Olimpik potopio Slaviju, remi Slobode i Veleža

Olimpik je kao gost savladao Slaviju sa 3:1 po veoma teškom terenu i nastavio uspješnu prvenstvenu seriju koja traje pet kola.

Tim iz Lukavice poveo je u 14. minuti. Radosavljević je centrirao iz kornera sa lijeve strane, a Lemez sa dva metra pored uspavane odbrane tima sa Otoke pogodio mrežu, javlja Oslobođenje. U 23. minuti Smajić je proigrao Brkovića, čiji je šut sa peterca odbranio golman domaćina Lučić. Na drugoj strani Govedarica je bio u prilici, ali je golman gostiju Tomović bio siguran. Vukovi su imali inicijativu, a u 28. minuti Handžić je bio neprecizan iz blizine. Gosti su krunisali bolju igru izjednačenjem u 31. minuti. Smajić je odlično proigrao Pandžu, koji je iz drugog pokušaja savladao Lučića za 1:1.

Gosti su preokrenuli rezultat u 40. minuti. Muharemović je asistirao za Pandžu, koji je postigao svoj drugi gol u jučerašnjem meču. Igrači Slavije burno su protestovali smatrajući da se napadač Olimpica nalazio u ofsajd-poziciji, a sudija ih je sankcionisao sa tri žuta kartona.

Potvrda trijumfa

U 63. minuti Oglečevac je pogodio spoljni dio mreže. Sredinom nastavka gosti su ostali sa igračem manje nakon što je Handžić isključen zbog preoštrog starta nad Karićem. Ubrzo je rezervista Salković slabo zahvatio loptu u povoljnoj poziciji. U 76. minuti Muharemović je proigrao Smajića, čiji je udarac sa deset metara izblokirala odbrana Slavije. Nakon što su snage na terenu izjednačene isključenjem fudbalera domaćina Vejnovića u finišu, vukovi su potvrdili trijumf u drugoj minuti sudijske nadoknade. Odmah po ulasku u igru Gojak je uposlio Muharemovića, koji je postavio konačan rezultat.

Sloboda i Velež su podjelili bodove u suretu igranom na Tušnju, odigravši 1:1. Poveo je  Velež u 76. minuti, a gol za “rođene” postigao je Blagojević iz penala. Sloboda je poravnala preko Selamovbića u 81. minuti, što je bio i konačni rezultat.

Zvijezda je došla do prve pobjede u sezoni, nakon što je u Gradačcu pobijedila Borac s 2:0. Strijelci su bili Stojanov (16.) i Spasojević (81.).

Istim rezultatom Vitez je golovima Heće (10.) i Kapetana (81.) pobijedio Mladost.

U Bijeljini su Radnik i Travnik podijelili bodove odigravši 1:1. Strijelac gola za domaće bio je Vučinić u 10., a za Travnik Smajić u 75. minuti.