Peru u četvrtfinalu, prolaz Kolumbije neizvjestan

Fudbaleri Perua plasirali su se u četvrtfinale Kopa Amerika, pošto su remizirali sa Kolumbijom 0:0 u trećem kolu C grupe.

Kolumbijci, kojima je bio neophodan trijumf da bi osigurali prolaz u četvrtfinale, imali su bolje prilike, ali nisu ih iskoristili Falkao, Rodriges i Martines.

U drugom meču treće runde sastaju se Brazil – Venecuela, a remi u tom duelu značio bi da Kolumbijci ispadaju već u prvoj fazi takmičenja.

Već u četvrtom minutu golman Galese odbranio je udarac Falkaa, uslijedio je udarac Armera u spoljni dio mreže, a u završnici poluvremena Paolo Gerero promašio je gol poslije mudrog dodavanja Pisara.

I Sančes je imao dva solidna pokušaja, jednom je promašio gol, a drugi put je Ospina bio koncentrisan. Najbolju šansu imao je Džekson Martines u 69. minutu, potom je zapretio i Hames Rodriges, ali Galese je blistao na golu i osigurao je Peruu bod i plasman dalje.

Po dve najbolje ekipe iz sve tri grupe, plus dve najbolje trećeplasirane, naći će se u četvrtfinale Kopa Amerika.