Pobjede Mladosti i Građanskog

Košarkaši Mladosti savladali su na svom parketu Zrinjski rezultatom 67:57 u okviru 17. kola Lige 12.

Ekipa iz Mrkonjić Grada ostvarila je osmi trijumf, dok je Zrinjski doživio osmi poraz.

Svilar je predvodio domaće do pobjede sa 18 poena, Radmilović je dodao 13,a Đurica i MIlošević po 11 poena. S druge strane, Princ je ubacio 15, a Sekulović i Brajković po 12 poena.

Pobjedu u ovom kolu ostvario je i Građanski. Ekipa iz Bijeljine je slavila protiv Čelika sa 94:69. Za deveti trijumf Građanskog najzaslužniji je Јovanović sa 21 poenom. Klještan je dodao 12, a Boljkovac, Erkić i Simić po 13. Kod gostiju, Po po 15 poena ubacili su Dedić i Opačak, dok su Avdibegović i Damjanović dodali po 12.

Varda je poražena su u Sarajevu od ekipe Sparsa rezultatom 75:46.

Sparsi su u 17. kolu stigli do 16. pobjede, dok je tim iz Višegrada doživio 13. poraz. Varda je nakon prve četvrtine imala zaostatak od pet poena (15:10), a na poluvremenu minus 11.

Domaći košarkaši su nastavili sa dobrom igrom i u nastavku susreta što je na kraju rezultiralo pobjedom od 29 poena razlike.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Buza sa 16 poena, Šalić je ubacio 15, a Glogobac 14 poena. S druge strane, Јanković je sa 14 poena jedini bio dvocifren u timu Varde.

Rojal je u ovom kolu bio bolji od Hea sa 88:82, dok je Leotar poražen od Slobode rezultatom 84:72.