Prijedorčani vratili Rudaru poraz iz 4.kola PML RS

UGLJEVIK – Košarkaši Rudara sinoć su u okviru 19. kola Prve lige Republike Srpske  odigrali utakmicu protiv KK”Prijedor”iz Prijedora. U prvom dijelu PML RS košarkaši Rudar slavili su u Prijedoru rezultatom 81:82 . Prijedorčani su došli do juliblijarne 10. pobjede a do 7. pobjede u nizu. KK Prijedor je neporažen u ovoj godini i vjeruju da iz utakmice u utakmicu mogu doći do veliko rezultata. Košarkaški Prijedora su dobro otvorili utakmicu i poveli rezultatom 12:6. Nakon toga sledi malo opuštanje, što Rudar koristi i šutevima za 3 poena vraćaju se u utakmicu. Prva četvrtina se završava u korist Prijedora 18:16. U drugoj četvrtini dosta otvorenih šuteva sa obje satrane ali i ovaj period košarkaši Prijedora završavaju u svoju korist i odlaze na odmor sa 7 razlike prednosti (41:48). U trećoj četvrtini Rudar se vraćaja u igru, smanjuju prednos Prijedoračana na 2 poena razlike. Zbog previše grešaka Rudarevih igrača gosti treću četvrtinu završavaju sa 6 poena prednosti. U četvrtoj četvrtini košarkaši Prijedora koriste nervozu u igri Rudara i  razliku povećavaju na  +16 (68:84). U 20. kolu Prve muške lige KK”Rudar ” ide na gostovanje u Zvornik ekipi Drini Birač.