Šesto mjesto na “Istarskom zimskom kupu”

Fudbaleri Borca zauzeli su šesto mjesto na “Istarskom zimskom kupu” u Umagu i Novigradu pošto su danas, nakon izvođenja jedanaesteraca, poraženi od mađarskom drugoligaša Đermota rezultatom 5:3.

Tokom 90 minuta i jedan i drugi tim su po jednom zatresli mrežu protivnika (strijelci Kiš i Marčeta), prenosi portal “borac-sport.com“.

U prvih desetak minuta izabranici Vinka Marinovića stvorili su tri šanse za postizanje pogotka, ali je prvi čuvar mreže mađarske ekipe Deli zaustavio dva šuta Јoce Stokića i jedan pokušaj Miloša Žeravice.

U 63. minutu “crveno-plavi” su propustili priliku da dođu do vođstva iz jedanaesterca. U kaznenom prostoru Đermota rukom je igrao Pap, dosuđen je penal, koji u gol nije pretvorio Stokić. Kazna je uslijedila u 68. minutu, kada je mrežu Asmira Avdukića, kojeg je u 75. minutu zamijenio Branislav Ružić, zatresao Kiš.

Ipak, Borac je do izjednačenja stigao u posljednjim sekundama, kada je golmana Đermota matirao novajlija u redovima “Velikana iz Platonove” Damjan Marčeta, koji je u igru ušao u 56. minutu umjesto Stokića.

U prvoj seriji penala precizni su bili Čemer i Kostić, dok je druga serija donijela pogotke Bonera i Marčete. Treća serija počela je pogotkom Oroša, dok je pokušaj Koljića zaustavio Deli. U četvrtoj seriji za 2:4 pogodio je Čeri, na 3:4 smanjio Runić, a pobjedu svom timu, na početku pete serije, donio je Kiš.