Sutjeska bolja od Rudara

FOČA- Košarkaška utakmica koja se odigrala u subotu, 28. februara 2015. godine u Sportskoj dvorani Foča između KK „Sutjeska“ i KK „Rudar“ iz Ugljevika, slavio je domaćin rezultatom 77:59. Sutjeska je stigla do devetog trijumfa ove sezone, dok je ekipa Rudara upisala svoj deveti poraz. Rezultati po četvrtinama 18:9, 12:24, 12:11, 21:17. Iznenađenje 16. kola PML RS bila je utakmica između ekipa KK „Rogatica“ i KK „Radnik BN basket“, gdje su košarkaši Rogatice došli do zaslužene pobjede. Konačni rezultat ove utakmice bio je 67:51 po četvrtinama (18:08, 17:17, 18:19, 14:07). U sledećem kolu Rudar dočekuje OKK „Borac“, dok će Sutjeska ugostit lidera tabele, ekipu KK „Radnik BN basket“ iz Bijeljine.