Uvjerljiv trijumf Sarajki

SARAJEVO – Na stadionu “Otoka” u Sarajevu ekipa SFK 2000 danas je pobijedila makedonskog predstavnika Kočane rezultatom 7:0 (5:0).

Susret je odigran u okviru drugog kola Grupe 7 kvalifikacija za UEFA Ligu prvaka za žene. Šampionke Bosne i Hercegovine su povele u 10. minuti golom Armise Kuć, a na 2:0 je povisila Jelena Hršum u 15. Već u 21. minuti Jasna Đoković postiže pogodak za ubjedljivu prednost bh. tima, a do odmora su se u listu strijelaca još upiale Anđela Šešlija u 36. i Alisa Spahić u 45. minuti

U drugom poluvremenu Alma Jašarević postiže pogodak u 49., a konačnih 7:0 postavlja Azra Numanović u 87. minuti

Naredni susret ekipa SFK 2000 će odigrati sa finskim Aland Junajtedom 14. avgusta u 17 časova na “Otoci”.