Proučavajući post i odnos pravoslavnih prema postu, patrijarh Pavle odgovorio je na savremene nedoumice vjernika, nastale usljed dugogodišnje “duhovne gladi” i nepoznavanja duhovnih vrijednosti srpskog naroda, saopšteno je na sajtu SPC.
Šta je cilj i smisao posta, kada i kako treba postiti – samo su neka od pitanja savremenog čovjeka, čiji se odgovori mogu naći u ovoj knjizi.
U knjizi piše da je post neprestano bdenje nad čistotom duše i tijela. “Post je promena uma i načina života kao evanđelski metod preporoda i preobražaja ljudskog bića”, navodi se u knjizi patrijarha Pavla.
Sva izdanja Izdavačke fondacije SPC Arhiepiskopije beogradsko-karlovačke mogu se kupiti u Patrijaršiji u Beogradu, kao i u svim knjižarama koje prodaju pravoslavnu literaturu.
Komentariši